Sizin de kurtulmak istediğiniz sivilce izleriniz var mı? Bunlardan kurtulmak için birçok ürün deneyip yine de bir sonuca ulaşamamışsanız çareyi limon suyunda arayabilirsiniz.

Limon, C vitamini ve sitrik asit gibi zengin besinlerle dolu olmakla birlikte antibakteriyel, cildi yenileyen, parlatan ve sıkılaştıran özelliklere sahiptir. Tüm bu özellikler sivilceleri iyileştirmek veya bu sivilcelerin bıraktığı izleri gidermek için oldukça etkilidir. Limonun mucizeleri hakkında daha fazla bilgi almak için okumaya devam edin.

Limon ile Sivilce İzi Tedavisi

Limon bioflavonoid adıyla bilinen antioksidanlar içerir. Bu antioksidanlar basit bir gripten iskorbit hastalığına kadar çok sayıda hastalık durumunu iyileştirmede etkilidirler. Ayrıca daha önce de bahsettiğim gibi limon sivilce izlerini soldurarak cildi parlatır. İşte limon yardımıyla bu sivilce izlerinden kurtulmanın birkaç yolu:

 1. Limon Suyu Ve Yoğurt

Sivilce İzi Tedavisinde Limon Suyu Nasıl Kullanılır? 2

Hem limon hem yoğurt ayrı ayrı zaten cilt için mükemmellerdir. Bunların birleşimi sivilce izlerinden kurtulma sürecinizi hızlandıracaktır. Yapmanız gerekenler:

 1. Bir kasede limon suyu ve yoğurtu karıştırın.
 2. İyice karıştırdıktan sonra, bir pamuk alın ve karışıma batırın.
 3. Karışımı pamuk yardımıyla yüzünüzün her yerine uygulayın, sivilce izlerinin yoğun olduğu bölgelere özelliklere yoğunlaşın.
 4. Cildinizin karışımı iyice emmesini sağlamak için 20-30 dakika bekletin.
 5. Soğuk suyla durulayın ve cildinizi yumuşak bir havluyla kurulayın.
 6. Tedavinin sonuç vermesi için bunu her gün tekrarlayın.

Limon suyu sivilceleri iyileştirip cildiniz parlatırken yoğurt cildinizi özellikle de iltihaplı bölgeleri yatıştırmaya yardımcı olacaktır.

 1. Limon Suyu, Gül Suyu ve Salatalık Suyu

Sivilce İzi Tedavisinde Limon Suyu Nasıl Kullanılır? 3

Sivilce izi tedavisinde oldukça başarılı olan bu üçlü sadece izleri yok etmekle kalmaz aynı zamanda ışıldayan canlı bir cilde sahip olmanızı sağlar. Yapmanız gerekenler:

 1. Bir kasede eşit miktarda limon suyunu, gül suyunu ve salatalık suyunu karıştırın.
 2. Sivilce izlerinin olduğu bölgelere yoğunlaşarak, doğal çözeltiyi yüzünüzün her yerine uygulayın.
 3. 10-15 dakika bekletin.
 4. Soğuk suyla durulayın ve hafifçe kurulayın.
 5. Sivilce izlerinden hızla kurtulmak için karışımı her gün uygulayın.

Limon suyu sivilce izlerini soldururken salatalık suyu yatıştırıcı etki gösterir. Gül suyu ise cildinizin fazla kurumasını engelleyerek yumuşak ve parlak görünmesini sağlar.

3.Limon Suyu ve Yumurta Akı

Sivilce İzi Tedavisinde Limon Suyu Nasıl Kullanılır? 4

Limon suyu ve yumurta akı birleşimi sivilce izleri üzerinde harika bir etkiye sahiptir. Kızarıklığı azaltmakla birlikte izleri soldururlar. Bu etkili çözüm için yapmanız gerekenler:

 1. Bir kaseye eşit miktarda limon suyu ve yumurta akı alın.
 2. Düzgün bir şekilde karışmalarını sağlamak için iyice çırpın.
 3. Bu karışımı sivilce izleri olan bölgelere uygulayın ve gece boyunca bekletin.
 4. Ertesi sabah durulayın ve hafifçe kurulayın.
 5. Sivilce izlerini temizlemek ve cildinizin parlak, berrak görünmesini sağlamak için bu işlemi düzenli olarak tekrarlayın.

Bu maske hem sivilce izlerini giderir hem de cildinizi hafifletir.

Sivilce izlerini gidermek için limon suyunu kullanmanın daha birçok yolu var. Nane ve fesleğen gibi otlarla karıştırabilir veya bal ekleyerek kullanabilirsiniz. Size mucizevi tedaviler vaat eden süslü reklamlarla göz boyamaya çalışan ticari ürünleri bir kenara bırakın ve bunlar yerine limon suyu gibi tamamen doğal ve ucuz bir tedavi yollarını seçerek güzel bir cilde kavuşun.

 

 

 

 

Author

Write A Comment