Hepimiz sağlıklı ve her daim genç bir cilde sahip olmak istiyoruz elbette ki. Ancak cilt sorunlarımız çok da gözle görülür düzeyde değilse ve yaş da henüz çok fazla ilerlemediyse cilt bakımı yapmak gereksiz ya da zor gibi gelebiliyor. Zaten “bakım” sözcüğü kulağa başlı başına yorucu ve zaman kaybı bir şeymiş gibi geliyor. Ancak hiç de öyle değil. Yaz, kış her zaman en çok göz önünde olan organımız yüzümüz ve aslında tüm dünyada “güzellik” algısının başında yüz güzelliği geliyor. Hal böyle olunca da bakım yapmak için yaşlanmayı ya da çok ciddi sorunları beklememek lazım. Cildimize yatırım, kendimize yatırım demek. Neden cilt bakımı yapmalı derseniz de ben size en az 10 tane sebep sayabilirim.

  • Cilt bakımı, stresi azaltır ve psikolojiyi düzeltir!

Neden Cilt Bakımı Yaptırmalıyız? 2

Kişinin kendisine zaman ayırması, kendisiyle ilgilenmesi hem ruhen hem de bedenen iyi gelir. Uzmanlara göre yüz masajı sempatik sinir sistemini harekete geçirir ve bu sayede endişe düzeyini azalır ve ruh hali olumlu seyreder. Çünkü iyi bir yüz masajı sadece cildi parlatmakla kalmaz, aynı zamanda diğer organların çalışmasını da olumlu etkiler.

  • Cilt bakımı, cildi temizler!

Neden Cilt Bakımı Yaptırmalıyız? 3

Mükemmel bir yüz bakımı, yüzü iyice temizler. Bunu hem evde kendi kendine yapmak hem de profesyonel ellere cilt bakımı yaptırmak sağlıklıdır. Özellikle de cilt doktoru cilt tipini tanıdığı için en doğru bakımla cildi temizleyip arındırır.

  • Cilt bakımı, yaşlanmayı önler!

Neden Cilt Bakımı Yaptırmalıyız? 4

Maalesef ki, her geçen gün gençleşmiyoruz. Yaşlanmak denince de en çok yüzümüze iyi bakmamız lazım. Düzenli cilt bakımı ve yüz masajları hücre yenilenmesini arttırır ve kollajen gelişimini destekler. Bu sayede daha genç görünmek mümkün olur.

  • Cilt bakımı, kan dolaşımını destekler!

Cilt bakımı esnasında cilde masaj da yapılmış olur ve masaj vücuttaki kan dolaşımını iyileştirmektedir. Yüzümüzdeki kan dolaşımının daha iyi hale gelmiş olması da; hücrelerin kanla birlikte taşınan çok miktarda oksijen ve besin alması, bu sayede daha sağlıklı ve verimli hücrelere, parlayan bir yüz anlamına geliyor.

  • Cilt bakımı, cildi gençleştirir!

Neden Cilt Bakımı Yaptırmalıyız? 5

Yaş ilerledikçe cilt de parlaklığını kaybeder ki, bu doğal bir süreçtir. Aynı zamanda yaşam tarzı ve cildin maruz kaldığı kirlilik de cildin yenilenmesini, iyileşmesini zorlaştırır. Düzenli olarak yapılan cilt bakımı ise cildi gençleştirir.

  • Cilt bakımı, detoks etkisi yaratır!

Cildin sağlığını ve gençliğini koruyabilmesi için düzenli olarak biriken atıklardan kurtulması gerekiyor. Aksi halde ciltte kırışıklıklar, lekelenmeler ve hasarlar da kaçınılmaz olur. Cildi daha taze ve ışıltılı yapmak için antioksidan bakımından zengin kremler, deniz tuzu, bitkisel özler ve yağlar gibi bileşenler kullanılması iyi olur.

  • Cilt bakımı, sivilce ve sivilce izlerini tedavi eder!

Neden Cilt Bakımı Yaptırmalıyız? 6

Bir sivilce sıkılırsa yara izi kalma riski vardır. Sivilce izleri de inatçı olabilir. Ancak profesyonel cilt bakımı ile onları tedavi etmek, gidermek mümkün olabilir. Özellikle de salisilik asit kullanılarak yapılan profesyonel cilt bakımları sivilce izlerini giderir.

  • Cilt bakımı, siyah ve beyaz noktaları ortadan kaldırır!

Düzenli olarak evde cilt tipine uygun şekilde yapılan cilt bakımı ile siyah ve beyaz nokta oluşumu engellenebilir. Zaten var olan siyah ve beyaz noktaların giderilmesi içinse profesyonel bir cilt bakımı yaptırmak gerekir. Önlenmeyen ve giderilmeyen siyah ve beyaz noktalar ciltteki gözenekleri tıkar ve cildin matlaşmasına sebep olur.

  • Cilt bakımı, tüm gözenekleri açar!

Neden Cilt Bakımı Yaptırmalıyız? 7

Çevresel serbest radikallerin neden olduğu tüm kirlilik ve zararlardan cildi korumak neredeyse imkansızdır. Cilt her gün UV ışınları ve diğer toksik maddeler ile dolar. Bunlar cilt yüzeyinde birikir ve gözenekleri tıkar. Düzenli olarak yapılan cilt bakımı sayesinde ise tüm gözenekler açılır ve özellikle de buhar tedavisi ile tüm ölü hücreler atılır. Bu sayede akne ve diğer cilt sorunları önlenir.

  • Cilt bakımı, cilt tonunu eşitler!

Düzenli olarak bakım yapılan ciltlerde daha az leke olur, oluşan lekeler de kısa sürede geçer. Düzenli yapılan cilt bakımı koyu lekeleri siler ve size parlak bir cilt tonu verir.

Author

Write A Comment