Hamilelik sadece hormonal değişikliklere değil cildinizden görünümünüze kadar bir çok değişikliklere sebep olur. “Hiç olmadığın kadar parlak görünüyorsun.” ya da “Çok solgun ve donuk görünüyorsun.” gibi cümleler duymanızın da sebebi bu değişimlerdir. Bunlar hamileyken duyabileceğiniz duyabileceğiniz gayet normal yorumlardır. Dış görünümü etkileyen değişiklikler kişiden kişiye değişir. Kimisi çok canlı ve parlak gözükürken, kimileri tam tersi halsiz ve solgun gözükebilir. Bu değişimleri kontrol altına almak için güzellik ipuçlarını takip ederek bu harika süreci en güzel şekilde tamamlayabilirsiniz.

Hamile Kadınlar için Güzellik Sırları:

1. Bol su için

Hamile Kadınlar İçin 9 Basit Güzellik İpucu 2

Zaten doktorunuzdan hamilelik boyunca bol su içmeniz gerektiğinizi duymuş olabilirsiniz. Bol su içmek toksinleri vücudunuzdan atmakla birlikte bebeğin rahat etmesini sağlayan kese içindeki gerekli amniyotik sıvıyı korur.

2. Doğru yiyecekler tüketin

Hamile Kadınlar İçin 9 Basit Güzellik İpucu 3

Tecrübelerdense doğru ve sağlıklı beslenme çok daha önemlidir. Büyümekte olan fetus gelişimi için gerekli besinlere ihtiyaç duyar yani doğrudan siz de ihtiyaç duyarsınız. Güzellik sadece dış görünümle ilgili değildir, cildinizin canlı ve sağlıklı görünmesi için iç organların da iyi çalışması gerekir .

3. İyi bir cilt rejimi uygulayın

Hamile Kadınlar İçin 9 Basit Güzellik İpucu 4

Hamilelik sizi uyuşuk hale getireceği için insanların sizin için daha çok şey yapmasını isteyebilirsiniz. Elinizdeki bu 9 ay boyunca başkalarından beklemek yerine siz kendiniz için birçok şey yapmaya çalışın. Kendinizi  ve cildinizi şımartın, kendinizle vakit geçirin çünkü bebek doğduğunda zamanın nasıl geçtiğini anlayamayıp birden kendinizi 60 yaşında bulabilirsiniz.

4. Sağlıklı bir yaşam tarzı seçin

Hamile Kadınlar İçin 9 Basit Güzellik İpucu 5

Hastaneler ve bazı özel kurumlarda olan hamile sınıfları sizlere hamilelik için rahatlatıcı egzersizler, ruh sağlığınız için yoga gibi hizmetlerle sizi doğuma hazırlar. Böyle bir hizmetten yararlanmak sizin için harika bir deneyim olmakla birlikte hamile annelerle kurulan yeni arkadaşlıklar ve birlikte paylaşılan duygularla paha biçilemez bir şeye dönüşecektir.

5. Vücudunuzu saran giysiler giyin

Hamile Kadınlar İçin 9 Basit Güzellik İpucu 6

Hamile kadınlar genelde bol ve hantal kıyafetler tercih ettiği için insanlara kendilerini salmış bir görünüm verirler. Hamileliklerine sığınarak böyle giyinirler ve insanlar bunu çok normal karşılar. Fakat zaman değişiyor, favori hamile ünlünüzü takip ederek ondan stil ve güzellik ilhamı alın. Böylece çok fazla çaba harcamadan bu konuda fikir sahibi olmanız mümkün. Salaş bir görüntüdense şık ve rahat vücudunuzu saran kıyafetler tercih edin.

6. Doğru kiloyu koruyun

Hamile Kadınlar İçin 9 Basit Güzellik İpucu 7

Bazıları hamile olduğu için sürekli ve aşırı yemek yemenin hiçte yanlış olmadığını düşünüyor fakat vücudunuzda yağ biriktirmeniz bu süreçte hiçbir işe yaramamakla birlikte bebeğiniz için de hiçbir fayda sağlamayacaktır. Bu yüzden abur cuburdan ve gereksiz yiyeceklerden kaçınarak sağlıklı ve gerekli yiyeceklerden oluşan diyetinize bağlı kalın.

7. Doğru makyaj teknikleri kullanın

Hamile Kadınlar İçin 9 Basit Güzellik İpucu 8

Makyaj yüzünüzdeki lekeleri, koyu halkaları ve bazılarımızın hamilelik sırasında gelişen soluk görünümlü cildi gizlemede bir numaradır. Cildiniz için doğru makyaj ürünlerini kullanarak kendinizi bitkin hissettiğinizde bile canlı görünmeniz mümkün. Hamile kadınlar için güzellik bir o kadar önemlidir!

8. Doğal tedavi yöntemlerini tercih edin

Hamile Kadınlar İçin 9 Basit Güzellik İpucu 9

Kozmetikleri bir kenara bırakarak, televizyon izlerken cildinize aleo verayla masaj yapabilir veya eşinizden başınıza nazik bir masaj yapmasını isteyebilirsiniz.

9. Cildinizi nemlendirin

Hamile Kadınlar İçin 9 Basit Güzellik İpucu 10

Çatlaklar hamileliğin geride bıraktığı en korkunç eserlerden biridir. Birçok çatlak kremi bu sorunu gidermekle birlikte hamilelikten sonra çatlaklarınıza bakıp pişman olmanızdansa kendini mutlu hissetmenizi sağlayacaktır.

Unutmayın ne kadar mide bulantılı ve yorgun bir süreç geçirseniz bile bu süreci güzelleştirmek bizim elimizde.

Author

Write A Comment