Güzel ve parlak bir cilde ulaşmanın kolay bir yolunu mu arıyorsunuz? Cildinizi parlak ve ışıltılı tutmak için neler yapabileceğinizi mi merak ediyorsunuz? O halde gliserin, gül suyu ve limon suyu işinizi görecektir.

Bu üç mucizenin hayallerinizdeki cilde kavuşmanıza nasıl yardımcı olabileceğini merak ediyor musunuz? Merakınızı gidermek için okumaya devam edin.

Cilt için Gliserin, Gül suyu ve Limon Suyu Nasıl Kullanılır?

Gliserini gül suyu ve limon suyu ile karıştırarak cilde daha faydalı hale getirmenin birçok etkili yolu vardır. İşte bu karışımı nasıl kullanabileceğinize dair birkaç fikir:

1.Makyaj Sabitleme Spreyi Olarak Kullanma

Kozmetik mağazalarında satılan çoğu makyaj sabitleme spreyi kimyasallarla doludur. Gül suyu ve limon suyu ile karıştırılmış gliserinden elde edeceğiniz karışım cildiniz için çok daha güvenli ve doğal bir sprey olacaktır. Bu spreyi yapmak için ihtiyacınız olanlar 20 ml gül duyu, 2 damla gliserin ve 1 çay kaşığı limon suyudur. Karışımı hazırladıktan sonra bir sprey şişesine koyun ve buzdolabında saklayarak kullanın. Spreyi 4 haftaya kadar kullanabilirsiniz. Eğer kuru bir cilde sahipseniz, 1 kapsül E Vitamini ekleyerek cildinizi besleyebilirsiniz. Bu spreyi kullanmak fondötenin topaklı ve kalıp gibi görünmesini engelleyerek makyajınıza taze ve canlı bir görünüm verecektir.

2.Peeling Olarak Kullanmak

Gliserin, gül suyu ve limon suyu karışımından nasıl peeling elde ederiz diyecek olursanız cevabımız hazır. Yapmanız gerekenler 1 çay kaşığı gliserini, 1 çay kaşığı limon suyunu ve 1 yemek kaşığı gül suyunu karıştırmak. Karışıma 1 çay kaşığı şeker ekleyin ve şekerler çok az tanecikli kalana kadar karıştırın. Karışımı peeling etkisi yaratması için yüzünüze yavaşça ovarak uygulayın. Böylelikle cildinizi ölü hücrelerden ve kirden arındırmış olacaksınız. Ayrıca bu karışımı boyunda, ellerde, kollarda ve dizlerde de kullanabilirsiniz. Düzenli kullanımda vücudun daha koyu olan bölgelerinin renginde açılma olduğunu göreceksiniz. Bu karışımı bir pamuk yardımıyla makyaj temizleyici veya yağı kontrol altına almak için tonik olarak da kullanabilirsiniz.

3.Yüz Maskesi Olarak Kullanmak

Gliserinle Gül Suyu ve Limon Suyunu Kullanmanın 4 Basit Yolu 2

Bu üçlünün karışımından oluşturacağınız maske yüzünüzün ihtiyacı olan nemi sağlamada bir numara olacaktır. Cildi soyarak yenileyici etki gösterecek olan bu maske cildinizi gençleştirir, ince çizgileri, kırışıklıkları ve yaşlılık lekelerini giderir. Ayrıca bu maske cildin pH dengesini de dengede tutacaktır. Akneden şikayetçi ciltlerde ise akneleri tedavi ederek akneye sebep olan bakterileri öldürmeye sebep olacaktır.

4.Nemlendirici Olarak Kullanmak

Bildiğiniz gibi gliserin kuru ciltleri nemlendirmenin en iyi yollarından biridir, özellikle de kış aylarında. Gliserini gül suyu ve limon suyu ile karıştırdığınızda ise birçok faydası olan ve tüm cilt tiplerine uyum sağlayacak bir nemlendirici elde edersiniz. Gül suyu içerdiği fenilfenol sayesinde akne, egzama gibi cilt hastalıklarından muzdarip ciltlerde de çok iyi bir iyileştirici etki gösterecektir.

Gördüğünüz gibi gliserin, gül suyu ve limon suyunu cilt için kullanmanın birçok yolu var. Bu karışımı günlük cilt bakım rutininizin bir parçası haline getirdiğinizde iyi nemlendirilmiş, parlak ve lekelerden arınmış bir cilde sahip olmanız hayal olarak kalmayacaktır. Zaten bu üç bileşen ciltte yarattığı mucizelerden yararlanılması amacıyla kozmetik ürünlerinde de sıkça kullanılmaktadır. Sağlıkla parlayan bir cilt için bu karışımı kullanmaktan çekinmeyin.

Author

Write A Comment